Сіюрана, Іспанія.

   Спогади про Іспанію завжди асаціюються з теплими вечорами, червоними краєвидами та соковитими апельсинами. Тому як тільки зимова тиша набридає, зв’являється бажання порадувати себе активним відпочинком на скелях.

Район Сіюрана розташований в 150 км від аеропорту Барселона, що дуже зручно для короткострокової подорожі.

Сіюрана не новий район для мене. 9 років тому я вже підкорюва 8-ки тутешніх секторів. Тому як тільки зявився вільний час та привабливі ціни на авіаквитки, я не довго думав і скористався цією пропозицією. На той момент я на віть не думав про те, хто буде по той бік мотузки(простіше кажучи – моїм партнером). Відправивши декілька запитів потинційним скелелазам, яких би цікавила така короткострокова та досить несподівана подрож, я був здивований тишою. Можливість полазити була мінімальна ☹ …я не хотів відмовлятися від запланованого. Дякуючи одному фотографу, з яким я познайомився 2 роки тому під час зйомок змагань в Мюнхені, – я зміг таки погрітися на склях Сіюрани. Ось так моя подорож здійснилася. І дарма що мої пальці не торкнулися легендарних маргрутиів, але задоволення від сходження 6-к, 7-к та 8-к акумулювало в мені достаньо енергії для подальших проектів та робочих буднів. Цікаві рухи та розташування зачіпок буди надійно занотовані в робочому блокноті і найблищим часом будуть перенесені на стіни скеледромів.

Скелелазіння та фотографія – саме ці дві справи надихають мене на наступний день.

Маю надію, що невеликий відео-сюжет зможе перенести атмосферу цього історичного місця. Приємного перегляду.

#Рутсетінг

© Vic Harster

Вирішив продовжити цю тему, адже зараз це досить трендова профессія в Німеччині, Англії, Японії та США, але нажаль, майже не розкрита на україномовних ресурсах.

Перш за все хочу розділити рутсеттінг за напрямами:

  • Cпортивний рутсетінг (Sport routesetting) – головною напрвленістю якого являється підготовка маршрутів для спортивних змагань та тренувань спортивних команд. Зазвичай спортивні рутсетери мают спеціальну акредитацію від міжнародної федерації спортивного скелелазіння (IFSC) або національної федерації.
  • Комерційний рутсетінг (Сommercial routesetting) – в основному напрвлений на регулярне оновлення маршрутів селелазних залів. Зазвичай включає в себе такі етапи: збір інформації про рівень лазіння та інтереси відвідувачів, розробку концепту оновлення маршрутів, постійний муніторинг над якістю маршрутів, – ціма завданнями зазвичай займається головний рутсетер. Навчальний рутсетінг, що є частиною комерційного рустетінгу –  цей напрям займається підготовкою маршрутів для навчальних курсів та спеціальних групп (реабілітація та спеціальні служби).

Самі ж рутсетери діляться за наступними напрямами підготовки маршрутів:

  • Боулдерінг
  • Складність

та

  • Локальний рутсетер
  • Національний рутсетер
  • Міжнародний рутсетер

Я часто отримую питання:

Де саме можна отримати ліцензію рутсетера?

Перш за все вам потрібен досвід: підготовка на локальних скеледромах, змаганнях, що засвідченний позитивною рецензією від організатора змагань чи керівника залу. Далі, є декілька установ, що надають відповідні сертифікати для комерційного рутсетінгy:

Але зважайте на те, що ця профессія є досидь молода і весь механізм ще не відпрацьовано, тому часом звичайні знайомства можуть бути кращими ніж будь-який сертфікат.

Маю надію, що ця інформація зможе допомогти вам у вашому професійному становленні.

Далі буде…

© Використання матеріалу тільки за згодою автора.

Фільм “Скелелазіння в Україні”

Новий скелелазний сезон вже не за горами. Тому ми почали пакувати речі і шукати бажаючих допомогти в зйомках першрого документального фільму про скелелазіння в Укріїні.
Маєш креативні ідеї, любиш скелелазіння, готовий до подорожей Україною? Приєднуйся до нашої команди. Якісні пригоди обіцяємо!

Нам потрібні: скелелази (початківці та профі), місцеві гіди, відеографи.

Пиши свою мотивацію та надсилай у повідомленні на сторінку Climbing in Ukraine
#climbinua
Дякуємо за підтримку The North Face Ukraine