Сіюрана, Іспанія.

   Спогади про Іспанію завжди асаціюються з теплими вечорами, червоними краєвидами та соковитими апельсинами. Тому як тільки зимова тиша набридає, зв’являється бажання порадувати себе активним відпочинком на скелях.

Район Сіюрана розташований в 150 км від аеропорту Барселона, що дуже зручно для короткострокової подорожі. Продовжити читання “Сіюрана, Іспанія.”

Фільм “Скелелазіння в Україні”

Новий скелелазний сезон вже не за горами. Тому ми почали пакувати речі і шукати бажаючих допомогти в зйомках першрого документального фільму про скелелазіння в Укріїні.
Маєш креативні ідеї, любиш скелелазіння, готовий до подорожей Україною? Приєднуйся до нашої команди. Якісні пригоди обіцяємо!

Нам потрібні: скелелази (початківці та профі), місцеві гіди, відеографи.

Пиши свою мотивацію та надсилай у повідомленні на сторінку Climbing in Ukraine
#climbinua
Дякуємо за підтримку The North Face Ukraine

Я хочу бути почутим!

Цей артикул присвячюється роботі українских некомерційних організацій у сфері скелелазіння (Федераціям). Спробую дуже коротко і по темі.

Цікаво спостерігати за дискусіями з приводу організації чемпіонатів і фінансування спортсменів. Я дуже радий, що в мене є така можливість це все бачити і порівнювати з закордонною системою. Тим паче, що я багато років провів як учасник цієї системи в Україні та останній рік займаюсь тим самим закордоном.

СТРУКТУРА ОРГАНІЗАЦІЇ. Підходи зовсім різні. В Україні система побудована з верху вниз: від вищого керівництва на рівні країни до клубів. В Німеччині ця структура інша. Кожен маленький клуб створений групами людей поєднаними однаковими інтересами і цілями, далі він входить в більшу структуру і так далі до національного рівня.

ФІНАНСУВАННЯ. Головним джерелом являються внески членів організації, далі фінансування проектів від фондів і за рахунок спонсорської підтримки.

ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ. Основна рушійна сила – це волонтери. За 2-3 місяці до початку змагань відкривається реєстрація для волонтерів. Це не просто люди без відповідних знать. Ні! Ці всі люди навчаються в своїх клубах, проходять відповідні курси і добровільно приймають участь в волонтерській діяльності, адже вони таким чином створюють систему для розвитку своїх дітей. Додатковими організаційними елементами являються професійна організаторська команда: рутсетери, головний суддя, медіа, DJ та ведучий.

ПРИЗИ. Всі офіційні національні змагання ніяк не повязані з фінансовими винагородами. Це частина просцесу відбору кращих спортсменів до національної збіоної та міжнародних офіційних змагань. Максимальна винагорода – це призи від спонсорів федерації і змагань. Всі спортсмени, які хочуть заробляти гроші шляхом перемоги на змаганнях приймають участь у комерційних заходах, де сума винагород сягає  більше 1000 euro.

ПРОПОЗИЦІЇ. Якщо ми хочемо підвищити рівень регіональних та національних змагань, кожен з нас повинен прийняти участь у цих змінах:

  • платити внески в регіональний клуб (адже від них залежить можливість організації як змагань так і навчальних курсів);
  • приймати участь в організації змагань, як волонтер або спонсор;
  • вимагати навчальних матеріалів або семінарів від вашого клубу/федерації;
  • ділитися отриманим досвідом здобутим в організаціях з ефективнішою діяльністю;
  • не мовчати, якщо щось не так !

Маю надію, що інформація буде почута.

Успіхів нам всім!