РУТСЕТІНГ

З чого все розпочалось?

Як не дивно, але про професію "рутсетер" в Україні знає не кожен.
Цей симбіоз тренерсько-інженерної діяльності зявився близько N років тому. Одним із відомих рутсетерів став Джекі Годофф (Jacky Godoffe - My Keys to Route Setting), що навіть написав книгу про своє становлення в цій креативній сфері професійної діяльності.

Що ж таке рутсетінг?

Спробую відповісти коротко та врахувати всі нюанси. Рутсетінг - це симбіоз тренерсько-інженерної роботи в результаті якого на стінах скеледромів заявляються відтворення рухів з вже існуючих скельних маршрутів чи перенесення 3D уяви автора на площину, в ході якого автор планує створити набір рухів, які вимагають від скелелаза не тільки м'язової, але й розумової діяльності.

З роками рутсетінг був поділений на декілька умовних напрямів, це:
- спортивний, для спортивних змагань та симуляційних тренувань
- комерційний, для рекреаційного та реабілітаційного скелелазіння
- навчальний, для освітніх закладів та різних вікових груп підготовки враховуючи кінцеві цілі скелелазів.

Базові положення рутсетінгу

Рутсетінг - це покєднання таких компонентів як: безпечність, ідейність, універсальність та артистичність, - у формі маршруту на стіні. Адже маршрут повинен бути максимально безпечним, привабливим (викликати зацікавленість у скелелаза та глядачів), навчати і одночасно випробовувати скелелазів.

Існує прямий двосторонній взаємозв'язок між рутсетером та скелелазом. Він характерезується тим, що цікаві та безпечні маршрути заохочують до скелелазіння, і тим самим підвищують фізично-емоційну сферу скелелазів та фінансову винагороду власника залу. З іншого боку через зворотній зв'язок скелелази диктуют напрям розвитку рутсетингу.

Досвід

Мій досвід у цій галузі почався з досить буденної проблеми для українських спортсменів скелелазів, а саме - це створення тренувальних маршрутів для підготовки до змагань. 5 років ми з колегами по команді, щотижня перекручували зачіпки в нашому маленькому залі та відтворуюювали проблемні рухи з останніх змагань та проектів на скелях.
Далі я почав вчитися та працювати на скеледромах, де створював навчальні, комерційні та спотивні маршрути. Здобуті знання з спортивної теорії, фізіології та біомеханіки впливали на кожен подальший період становлення.
Великим кроком у професійному розвитку зіграла моя імміграція до Німеччини, де я почав вчитися рутсетингу з самого початку. 2 роки комерціного та спортивного рутсетингу для скеледромів та змагань у Мюнхені, де я проходив курси та вчився у професійних рутсетерів, що мають десятилітній досвід роботи у цій справі. І вже майже 2 роки працюю як шеф-рутсетер у залі "Blockhaus Freiburg ❤️", де я розпочав розробляти та впроваджувати рутсентінгові концепції.
Соціальне та професійне життя, що проходить у стінах залу має великий вплив на емоційне та фізичне самопочуття, культурну та соціальну сферу. Тому виникає необхідність перезавантаження, пошуку нових ідей та мотивації. Саме тому я знаходжу час на подорожі, творчі проекти та продовжую вчитися разом з моїми учнями, виробниками зачіпок та спорядження для скелелазіння. Шукаю цікаві книжки, надихаючі історії та час від часу випробовую себе новими видами спорту.

Потребуеш професійної допомоги для твого проекту - контактуй!
Буду радий нашій співпраці.

КОНТАКТИ:

НАШІ ДРУЗІ: